Proč kandiduji na prezidenta České republiky

Chci změnit ČR ve skutečný domov.

Jsem vlastenka a osud České republiky mi nikdy nebyl lhostejný. Ani jako ekonomické novinářce, ani jako moderátorce nejsledovanější politické talk show, ani jako poradkyni ústavních činitelů, ani jako ředitelce zpravodajství České televize, ani jako europoslankyni. A samozřejmě ani jako matce, manželce a dceři.

Proto mě neodradí nepřízeň a mlčení médií, těm je totiž naše země buď lhostejná, nebo jí pohrdají. Nezlomí mě ani výhrůžky, pomluvy a skandování zdivočelého davu.

Jsem ráda, že jsem kandidovala v roce 2008 za KSČM na prezidentku ČR, protože se tím otevřela cesta na Hrad Václavu Klausovi. Vím, že řada lidí tento krok nepochopila a řada lidí mi ho nikdy neodpustí. Jsem ale přesvědčena, že to je jasný důkaz toho, že mi osud naší země nebyl lhostejný a že umím nadřadit zájmy státu nad zájmy vlastní.

Do politiky jsem vstoupila z pozice moderátorky vůbec nejsledovanější nedělní politické debaty. Je s podivem, že všichni ti, kteří se mě dnes snaží z obrazovky vygumovat, nedokázali od roku 2004 vytvořit talk show, která by se sledovaností “mé” Sedmičky na Nově alespoň přiblížila. Všichni novináři, kteří do mě kopou nebo mi v době televizní krize pohrdavě dávali najevo, že jsou lepší než já, měli na vytvoření podobně odvážné, sebevědomé, nezávislé a hlavně kvalifikované talk show osm let. Namísto své práci se totiž řada novinářů věnuje manipulacím, politikaření a zákulisním hrám.

Kam dál?

  • Životopis  - Životopis Jany Bobošíkové, kandidátky na prezidentku 2013
  • Video  - Volební video spoty, rozhovory a zajímavé video reportáže
Jana Bobošíková
Kandidátka na prezidenta České republiky
za SUVERENITA pro volby 2013

Oficiální kandidátský web:
http://www.bobosikova.cz/

Blogy kandidátů na prezidenta
Zuzana Roithová
Jan Fischer
Táňa Fischerová
Jana Bobošíková
Přemysl Sobotka
Miloš Zeman
Vladimir Franz
Jiří Dienstbier
Karel Schwarzenberg